• شنبه, 17 تیر 1396 ساعت 23:34
 • نماینده خلخال خواستار ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان شد

  نماینده خلخال خواستار ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان شد

  اردبیل - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس گفت: هم اکنون که دانشکده علوم پزشکی خلخال با استقلال از مرکز استان دارای ردیف اعتباری ملی شده انتظار از مسوولان آن ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مردم منطقه است.

  به گزارش ایرنا ، دکتر بشیر خالقی روز شنبه در آئین کلنگ زنی مرکز جامع جامع سلامت شماره 2 شهر و روستایی خلخال همچنین به کمبود نیرو در بیمارستان خلخال اشاره کرد و افزود: در حالی که برابر با آئین نامه نیروی بیمارستان های 96 تختخوابی باید 2 برابر تخت آن باشد هم اکنون از 200 نیروی انسانی استخدامی بیمارستان 96 تختخوابی خلخال 61 نفر با دریافت حکم ماموریت در دیگر مناطق استان مشغول کار هستند و این در حالی است که حقوق خود را از این بیمارستان دریافت می کنند.
  دکتر علی اکبر شکارچی ، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی خلخال نیز گفت: طرح احداث مرکز خدمات جامع سلامت شماره 2 شهری و روستایی خلخال در منطقه قاضیلر و در کنار ساختمان درمانگاه قدیمی احداث و برای اجرای آن با زیربنای 523 متر مربع در 2 طبقه 6 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد.
  وی با بیان اینکه این طرح تا یک سال تکمیل و بهره برداری می شود، افزود: 25 درصد از اعتبار این طرح از محل اعتبارات استانی ، 25 درصد از اعتبارات دانشکده علوم پزشکی خلخال و 50 درصد نیز از محل اعتبارات وزارت بهداشت تامین خواهد شد.
  وی گفت: درمانگاه فعلی قاضیلر شهر خلخال با بیش از 15 هزار نفر جمعیت بیشترین سهم را در بین مراکز درمانی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم دارد و با توجه به ساخت ساختمان این درمانگاه در سال 1353 و فرسوده بودن آن احداث ساختمان جدید در این محل ضروری بود.

  218 بازدید
  کد خبر : 120583

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده