• شنبه, 17 تیر 1396 ساعت 23:27
 • پوشش برنامه های صدا و سیما در خلخال ضعیف است

  اردبیل - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: پوشش شبکه های مختلف رادیو و تلویزیون در خلخال بسیار ضعیف بوده و مردم شهرستان از این لحاظ از عملکرد رسانه ملی ناراضی هستند.

  به گزارش ایرنا ، دکتر بشیر خالقی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خلخال افزود: در حالی که مشکل دریافت برنامه های شبکه های مختلف رادیو و تلویزیونی در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان بارها از تریبون های مختلف به اطلاع مسوولان شبکه استانی سبلان رسیده مسوولان این شبکه عزمی برای رفع این نواقص نشان نداده اند.
  وی اظهار کرد: ضعف دریافت برنامه های صدا و سیما در شهرستان خلخال موجب روی آوردن مرم به استفاده از برنامه های ماهواره ای شده و برغم پیگیرهای مختلف از سوی مسوولان اجرایی در رسیدگی به خواسته های مردم مشکل دریافت برنامه های دیجیتال شبکه های مختلف صدا و سیما در خلخال هر روز پیچیده تر می شود.
  دکتر خالقی با درخواست از مسوولان صدا و سیمای اردبیل در حل مشکل یاد شده افزود: در صورت عدم توجه مسوولان شبکه استانی سبلان به این امر مراتب از طریق طرح موضوع در تریبون مجلس تا زمان حصول نتیجه و جلب رضایت مردم منطقه پیگیری خواهد شد.
  وی همچنین با انتقاد از عملکرد مسوولان گذشته استان در حذف ردیف اعتبارات ملی پروژه فاضلاب شهری خلخال گفت: در حالی که هنوز 17 کیلومتر از پروژه شبکه فاضلاب شهر خلخال باقی مانده و نیاز به اعتبار برای اجرا دارد متمم اعتباری برای این پروژه در سال گذشته و امسال در نظر نشده و این ظلم در حق مردم این شهرستان است.
  نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد محیط زیست استان اظهار کرد: در حالی که بیش از یک سوم از مساحت خلخال به مناطق حفاظت شده تخصیص داده شده از سوی مرکز استان ریالی از اعتبارات ملی مستمر نگهداری مناطق حفاظت شده به خلخال اختصاص نیافته و سرمایه گذاری ها در این منطقه عقیم مانده و سرمایه گذاران از سرمایه گذاری چشم پوشی می کنند.
  او با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه کشور اعتبارات استانی باید به 2 تا سه برابر در سال جاری افزایش می یافت گفت: متاسفانه این اتقاق هنوز نیفتاده و اعتبارات تملک دارایی های استان همچنان 10 درصد از مجموع بودجه عمرانی کشور و همانند سال های گذشته است.
  حجت الله مصطفایی ، معاون فنی صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در این جلسه با تایید وجود اشکال در دریافت برنامه های دیجیتال شبکه های مختلف در شهر و روستاهای خلخال گفت: با نصب تجهیزات فرستنده هم پوشان این مشکل در آینده برطرف خواهد شد.
  به گفته مسولان صدا و سیمای اردبیل ، بلحاظ موقعیت جغرافیایی خاص جنوب استان و کوهستانی بودن بیشتر مناطق بیش از 50 درصد از 180 ایستگاه موجود استان اردبیل در شهرستان های خلخال و کوثر نصب و راه اندازی شده ولی مشکل دریافت برنامه های صدا و سیما در مناطق کور این شهرستان ها همچنان به قوت خود باقی است.

  196 بازدید
  کد خبر : 120582

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده