• چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396 ساعت 15:07
 • دانشکده علوم پزشکی خلخال مستقل شد

  اردبیل-ایرنا-نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثر درمجلس از استقلال دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی،درمانی این شهرستان خبرداد.


  به گزارش ایرنا،دکتر بشیر خالقی روز چهارشنبه در آئین افتتاح تجهیزات سنگ شکن کلیه و بلوک زایمانی بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال افزود:مجوز استقلال این دانشکده از سوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی صادر شده و بزودی با گشایش ردیف اعتباری مستقل ، زمینه برای افزایش تعداد رشته های تحصیلی و نیز ارتقای سطح بهداشت ودرمان شهرستان فراهم خواهد شد.
  عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس، بیماریهای قلبی وعروقی، مرگ ومیر ناشی از حوادث رانندگی ،سرطان وبیماریهای صعب العلاج و افسردگی را از جمله چهار تهدید سلامتی جامعه عنوان کرد وگفت: هم اکنون بیش از 20 درصد مردم کشور و 30 درصد از مردم تهران از افسردگی رنج می برند.
  به گفته وی، برای پیشگیری،کاهش ودرمان این بیماری نمایندگان مجلس اختصاص 10 درصد از موجودی تخت بیمارستان های کشور را به بستری بیماران افسردگی تصویب کرده اند.
  دراین آیین، دکتر علی اکبر شکارچی رییس دانکشده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال نیز گفت: برای خرید و راه اندازی تجهیزات سنگ شکن کلیه چهار میلیارد و500 میلیون ریال اعتبارهزینه شده که مبلغ 800 میلیون ریال از این اعتبار از سوی خیرین عضو مجمع خیرین سلامت خلخال تامین شده است.
  وی اظهار کرد:برای خرید و راه اندازی تجهیزات بلوک زایمانی بیمارستان و نیز نصب تجهیزات جدید آزمایشگاه مرکز بهداشت شهر خلخال نیز هفت میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار هزینه شده و این امکانات از امروز در اختیار بیماران و مراجعان به بیمارستان و آزمایشگاه مرکز بهداشت قرار می گیرد.
  در این آیین با اهدای لوح سپاس از اعضای مجمع خیرین سلامت خلخال که در کار خرید تجهیزانسنگ شکن کلیه تلاش کرده بودند، تجلیل شد.

  336 بازدید
  کد خبر : 120579

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده