• دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 22:55
 • اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره جاده خلخال- فیروز موجب پریشانی افکار عمومی می شود

  اردبیل - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارنظرهای غیر کارشناسی و غیر فنی ازسوی برخی افراد درخصوص طرح های راه سازی استان بویژه جاده خلخال - فیروز موجب پریشانی افکار عمومی می شود.

  به گزاش ایرنا، بشیر خالقی روز دوشنبه در نشستی با فرماندار و جمعی از اصحاب رسانه و خبر افزود: اظهار نظرهایی درباره نا امن بودن جاده آماده افتتاح خلخال به فیروز موجب رنجش افکار عمومی شده و جا دارد که هر مسوول در هر مقام و مسوولیتی از اظهارنظرهای غیرکارشناسی و غیر فنی درباره طرح های عمرانی که سال ها برای اجرا و تکمیل آن وقت و اعتبار هزینه شده خودداری و زمینه را برای سوء استفاده افراد مغرض در فضای مجازی فراهم نکند.
  وی با تشریح پروسه زمانی اجرای راه اصلی خلخال به فیروز آباد گفت: عملیات مطالعه این راه از سال 1382 توسط شرکت مشاورین پاسیلو و تنها مشاور عالی وزارت راه و شهرسازی آغاز و در سال 1384 نیز 12 کیلومتر از این جاده 32 کیلومتری از محل روستای پروچ در بخش مرکزی خلخال تا بخش فیروزآباد در شهرستان کوثر در حد شن ریزی اجرا شده بود.
  وی اظهار کرد: در سال 1389 برای این طرح ردیف اعتباری مستقل به شماره 40702029 از اعتبارهای ملی وزارت راه و شهرسازی اخذ و در سال 1390 کار زیرسازی این راه تمام شده است.
  خالقی اضافه کرد: در 2 سال گذشته و با تلاش مسوولان دولت تدبیر و امید عملیات آسفالت این راه تکمیل و امسال نیز نصب علایم ایمنی و راهداری جاده در حال انجام بود که به علت شروع زود هنگام برف و سرما تنها بخش کوچکی از آن به طول 1.5 کیلومتر باقیمانده است.
  نماینده مردم خلخال و کوثر با بیان اینکه هرگونه اظهار نظر در زمینه افتتاح و بهره برداری از این راه اصلی باید از زبان مسوولان
  ذیربط از جمله مدیرکل راه شهرسازی استان باشد ، افزود: راه خلخال به فیروزآباد به عنوان نخستین راه اصلی مردم خلخال برای دسترسی به مرکز استان و کشور است و برای اجرای آن تاکنون بالغ بر 410 میلیارد ریال هزینه شده است.
  خالقی بیان کرد: به علت ریزش کوه در مسیر جاده قدیم خلخال به کوثر ، اجرای عملیات بهسازی راه و لزوم مسدود شدن آن به مدت 45 روز ، بهره برداری از راه خلخال به فیروزآباد به عنوان جایگزین این راه در استانداری اردبیل طرح شده است.
  یکی از مسوولان راهنمایی و رانندگی استان اردبیل به تازگی در مصاحبه ای ادعای ناامن بودن جاده در حال افتتاح خلخال - فیروز کرده است.
  خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
  6016/7119

  250 بازدید
  کد خبر : 120550

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده