• سه شنبه, 11 آبان 1395 ساعت 22:22
  • دکتر خالقی در دیدار با معاون وزیر نیرو:

  اجازه انتقال آب قزل اوزن به دشت اردبیل را نمی دهم

  نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت:بدون تامین آب مورد نیاز شهرستانهای خلخال وکوثر اجازه انتقال آب قزل اوزن به دشت اردبیل را نخواهم داد.


  دکتر خالقی دیروز(دهم آبانماه سالجاری) در دیدار با معاون وزیر نیرو با اعلام مطلب فوق افزود: مردم جنوب استان از کم آبی وبی آبی در مضیقه بوده و تا زمانی که مشکلات آبی این مناطق برطرف نشود در دوره نمایندگی خود اجازه انتقال این آب به دشت اردبیل را نخواهم داد.

  وی با اشاره به مشکلات آبی حوزه انتخابیه خود  از جمله عدم احداث سدهای معیشتی و پایاب سد کوثر همچنین آب شرب هشتجین گفت:بدون حل این مشکلات در صورت انتقال آب قزل اوزن به دشت اردبیل تبعات احتماعی زیادی را به همراه خواهد داشت.

  وی از معاون وزیر نیرو خواست که هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف سدهای معیشتی از جمله سدهای معیشتی هشتجین و زاویه کرد وتامین آب شرب روستاییان اقدامات لازم صورت گیرد.

  احداث پایاب سد کوثر از طریق اسناد خزانه واگذار شود

  نماینده مردم خلخال و کوثر گفت:در سفر چند روز پیش وزیر نیرو به اردبیل پیشنهاد طرح اجرای پایاب سد کوثر از طریق انتشار اوراق مشارکت واسناد خزانه داده شده بود که با رایزنی های بعمل آمده خوشبختانه وزارت نیرو نیز متقاعد شده که بدلیل کمبود اعتبارات دولتی از این طریق پایاب سد کوثرواگذار شود.

  دکتر خالقی اظهار داشت:احداث شبکه پایاب سد کوثر به یک مطالبه عمومی در این شهرستان تبدیل شده و کمپینی نیز در این خصوص راه اندازی شده است که در صورت اجرا بالای سه هزار نفر اشتغالزایی مستقیم را به همراه خواهد داشت.

  وی ضمن گلایه از عدم پرداخت به موقع خسارت باغداران وکشاورزان بالادست وپایین دست سد گیوی از بابت استملاک اراضی آنها از معاون وزیر نیرو خواست که تدابیر لازم برای پرداخت 150میلیارد ریال مطالبات این عزیزان اندیشیده شود.

  وی با اشاره به نامه امام جمعه اردبیل به وزیر نیرو در این خصوص تاکید کرد:بدلیل تعهدات اخلاقی که ایشان به مردم دادند تسریع در پرداخت موجب خشنودی وی و باعث باز شدن گره از مشکلات مردم خواهد شد.

  مدیرعامل امور آب منطقه ای نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارش کار از عملکرد شرکت در این خصوص گفت:تامین آب شرب خلخال از پروژه های الویت دار این شرکت بوده که از طریق BOT به سه شرکت واجد شرایط واگذار شده وبه سرعت درحال اجراست.

  در این جلسه مهندس میدانی معاون امور آب وآبفای وزارت نیرو در خصوص اجرای سدهای هشتجین و زاویه کرد و همچنین احداث پایاب سد کوثر قول مساعد داد.

  353 بازدید
  کد خبر : 120541

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده