• یکشنبه, 27 تیر 1395 ساعت 23:51
  • ضرورت برخورد دستگاه های نظارتی با متخلفان در بی اعتبار کردن نظام و دولت

  نطق میان دستور دکتر خالقی در صحن مجلس

  عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه های نظارتی بدون تشویش اذهان عمومی با متخلفان در بی اعتبار کردن نظام و دولت باید برخورد کنند، گفت: مجلس با ارایه طرحی مدیریت منابع درمان را تعیین تکلیف کند.

   

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بشیر خالقی درنشست علنی امروز یکشنبه ( 27 تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: از دولت برای اجرای سیاست تنش زدایی با دنیا و تلاش دربه سرانجام رساندن برجام و کنترل تورم و شجاعت دربرخورد با حقوق های غیرمتعارف تشکر می کنم، همچنین انتظار می رود که دولت به اتمام پروژه های نیمه تمام و توجه به قشر حقوق بگیر فرهنگیان، کارگران، پرستاران را مد نظر قرار دهد.

   

  نماینده مردم خلخال درمجلس شورای اسلامی، افزود: وزیر بهداشت دراین دوره از مجلس تاکید کردند که برای اجرای وظایف نیاز به تعیین تکلیف بیمه های درمانی و سلامت وجود دارد، البته دربند 7 سیاست های ابلاغی سلامت نیز مقام معظم رهبری تاکید کردند که تولیت سلامت با وزارت بهداشت است و مدیریت منابع سلامت باید از طریق بیمه ها با محوریت وزارت بهداشت پیگیری شود، بنابراین چرا تاکنون این مانع بزرگ از سرراه مردم برداشته نشده است.

   

  عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید برارایه لایحه از سوی دولت دراین خصوص، گفت: البته مجلس نیز می تواند طرح ارایه کند تا بتوان از بلاتکلیفی بیمه های درمانی و سلامت خارج شد و وزارت بهداشت به وظایف خود بهتر عمل کند.

   

  وی تصریح کرد: جمعیت شهرستان خلخال 90 هزار نفر و شهرستان کوثر 28 هزار نفر است، براساس یک درصد ارزش افزوده یعنی 5 هزار میلیارد تومان و 10 درصد هدفمندی یارانه ها یعنی 4800 میلیارد تومان سهم این دو شهرستان بیش از 15 هزار میلیارد تومان می شد که خیلی بسیار کمتر از این مبلغ پرداخت شده است، هنچنین بسیاری از بیماران که شیمی درمانی می شوند یا ناباروری ها با مشکل عدم پوشش بیمه مواجه هستند.

   

  این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه اخلاق سیاسی و حفظ منافع ملی منکرمشکلات دربعضی ازمدیریت های دولتی نیست، گفت: البته مشکلات در بسیاری از سازمان ها و دستگاه های دیگرنیز وجود دارد، اما آیا آبروی دولت و کل مدیران را زیر سوال بردن اخلاقی است؛ با این همه دستگاه های نظارتی بدون تشویش اذهان عمومی در بی اعتبار کردن نظام و دولت باید با متخلفان برخورد کنند.

   

  خالقی افزود: آیا این همه ایثارگری درارکان نظام، آتش نشانان، محیط بانان، بهورزان، پرستاران، فرهنگیان و نیروی انتظامی و نظامی قابل دفاع نیست.

   

  خالقی با اشاره به اینکه خلخال بعنوان یکی از شهرستان های استان اردبیل با 3 استان آذربایجان شرقی، زنجان و گیلان همجوار است، گفت: این شهرستان از نظر منابع خدادادی یکی از بهترین هاست.

   

  وی تاکید کرد: خلخال و کوثر یکی از قطب های معدنی کشور بوده و متأسفانه معادن سنگ های تزئینی در گذشته به افراد غیربومی واگذار و با حمل روزانه ده ها تریلی سنگ، نه تنها در اشتغالزایی نقشی نداشته بلکه باعث تخریب جاده ها می شود.

   

  خالقی ادامه داد: خلخال و کوثر یکی از قطب های گردشگری است که از جاذبه های فراوانی برخوردار است. مانند آبگرم گیوی، سد گیوی، جاده اسالم به خلخال، پونل خلخال و جاذبه های بسیار زیاد دیگرکه نمی توان آنها را نادیده گرفت.

   

  این نماینده مردم درمجلس دهم تصریح کرد: سالانه بیش از 5000 میلیون متر مکعب آب از رودخانه های فصلی و دائمی وارد رودخانه قزل اوزن می گردد ولی برای سدهای معیشتی کوچک سنگ آباد، مرشت، زاویه کرد، زرج آباد، نیلق، شهید بستی هشجین، نیا خرم گزاز، اندبیل و ... که مطالعات آنها 4 سال پیش تمام شده، در حد آب شرب تخصیص داده می شود در صورتی که با تخصیص آب کشاورزی جهت احداث سدها کوچک در وضع کشاورزان بهبود حاصل شده و روستاییان عزیز مهاجرت نمی کنند.

   

  وی افزود: در ایام تعطیل شاهد ترافیک بسیار سنگین در خروجی منجیل هستیم که وقت مسافرین ساعت ها بیهوده تلف می شود. یکی از راه های برون رفت از ترافیک سنگین، تکمیل جاده منجیل – طارم – خلخال از طریق قطعه های کلور – درّام یا هشجین – درّام بوده و دارای ردیف اعتباری ملی است. با اتمام این پروژه فاصله اردبیل تا تهران از 600 کیلومتر به 500 کیلومتر کاهش می یابد.

   

  خالقی گفت: علاوه بر این جاده بهمن گیر و برف گیر نیست و فاقد گردنه است. از نظر کاهش تصادفات، کاهش سوخت و استهلاک خودروها نقش بسیاری را دارد. جاده پونل – خلخال معروف به جاده سنتو در سال 1377 مطالعه شده و در سال 1343 عملیات احداث شروع شده و از آنجا که تکمیل نشده است با اولین برف مسدود اعلام می گردد. امیدوارم در دولت جناب آقای دکتر روحانی شاهد تکمیل این جاده که روزانه هزاران نفر به گیلان یا مرکز کشور مسافرت می کنند دچار مشکل نشوند.

   

  عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مراتع براساس نقشه برداری هوایی سال 1341 تعیین و در روزنامه های وقت اعلام گردیده بود ولی روستاییان عزیز به روزنامه ها دسترسی نداشتند و در شرایط فعلی عملاً نمی توانند از زمین های اجدادی استفاده نمایند و برای چرای دام جریمه می شوند ، بنابراین از وزیر محترم جهاد کشاورزی می خواهم رسیدگی فرمایند./

  394 بازدید
  کد خبر : 120526

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده