• دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 09:58
  • در پی بازدید از آزاد راه خلخال به خوجین مطرح شد

  برای اجرای پروژه بزرگراه خلخال51 میلیارد ریال اختصاص یافت

  نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های راهسازی ضروری است تا پیمانکاران توانمند برای اجرای این پروژه‌ها در شهرستان خلخال بکارگیری شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر خالقی و به نقل از تسنیم :بشیر خالقی پیش از ظهر امروز در بازدید از عملیات آسفالت‌ریزی بزرگراه خلخال به ازناو اظهار داشت: به منظور تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های راهسازی ضروری است تا پیمانکاران توانمند برای اجرای این پروژه‌ها در شهرستان خلخال بکارگیری شوند.

  نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدودیت فصل کاری در شهرستان خلخال بیان کرد: باید پیمانکاران توانمند از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای پروژه‌ها در شهرستان خلخال انتخاب شود تا بتوانیم در مهلت باقیمانده از فصل کاری پروژه‌ها را تکمیل و راه‌اندازی کنیم.

  فرماندار شهرستان خلخال نیز در این بازدید از بهره‌برداری از پروژه احداث بزرگراه خلخال به تفرجگاه ازناو تا پایان امسال خبر داد و افزود: این پروژه که از 10 سال پیش در شهرستان خلخال توسط شهرداری آغاز شده در این مدت به دلیل پایین بودن کیفیت اجرای پروژه و نیز نبود اعتبارات کافی نیمه‌کاره مانده بود.

  علی نظری شیخ‌احمد تصریح کرد: با اختصاص اعتبارت لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای این پروژه از سال گذشته عملیات اجرایی آن از سر گرفته شده به طوری که در حال حاضر این پروژه 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

  وی از اختصاص 51 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه خبر داد و گفت: ‌26 میلیارد ریال برای اجرای آسفالت این پروژه و 25 میلیارد ریال نیز از این اعتبارات برای اجرا و تکمیل عملیات زیرسازی پروژه اختصاص یافته است که در حال حاضر اجرای لاین نخست این پروژه آغاز شده است.

  فرماندار شهرستان خلخال با بیان اینکه این پروژه نخستین بزرگراه خلخال محسوب می‌شود، اظهار کرد: بهره‌برداری از بزرگراه خلخال به ازناو که به طول 33 هزار متر و با عرض 23 متر اجرا می‌شود در کنار اینکه خلخال را به منطقه ازناو متصل می‌کند، راه‌های ارتباطی خلخال-اسالم و خلخال-پونل را نیز متصل خواهد کرد.

   

   

  303 بازدید
  کد خبر : 120519

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • مهمان - محمد نظری

   با عرض سلام واحترام
   خواهشمندیم توجه شود اقای دکتر
   در برنامه ششم توسعه همانند برنامه‌های اول و دوم توسعه، بهداشت مقدم بر درمان قرار بگیرد، زیرا آن سیاست‌ها بسیار بخردانه بود و تمام شاخص‌های بهداشتی و درمانی را شامل می‌شد.
   در برنامه‌های اول و دوم توسعه، بهداشت بر درمان اولویت داشت و این سیاست بسیار بخردانه بود و تمام شاخص‌های بهداشتی و درمانی در آن وجود داشت. در حال حاضر هم اگر بهداشت بر درمان اولویت داشته باشد و مردم آب سالم مصرف کنند و بهداشت مادر و کودک رعایت شود، تقاضا برای درمان کاهش می‌یابد اسیب و بیماری های شغلی کمتر و جامعه از سلامت بیشتری برخوردار می‌شود. متاسفانه در دولت نهم و دهم، سیاست‌های بهداشتی کنار گذاشته شد.

   و اینکه در سیستم وارت بهداشت که فقط اسم بهداشتو یدک میکشه و لا غیر و یک سیستم درمان محور و پزشک سالار که در اکثر پست های مدیریتی ان با وجود دکترین بهداشتی اعم از (اقتصاد بهداشت ، مدیریت خدمات بهداشت ، ، سیاست گزاری سلامت ،و ... ) غالبا پزشک اند . و اینکه درمان محوری و سلطه درمان چنان بر مملکت سایه انداخته که افتخار سیاستمداران محلی ما از جمله نمایندگان مجلس ، استانداران افتخار به افتتاح بیمارستان های چند صد تخته خوابه ، گرفتن دستگاه MRI و .. می باشد که همه منجر به از بین رفتن بیت المال مملکت می شود . و همه ما واقفیم که اگر پیشگیری نشود (شعار همیشگی در ظاهر ) دیگر غالب نیرو ی انسانی که کارش به مرحله درمان و بالینی میرسد حداکثر کار این است که بازتوانی میشود و هیچ وقت نیروی سالم و اولیه برای جامعه نمیشود . و درمان محوری به جایی رسیده که به گفته ی دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس نهم(رییس قطب علمی چشم پزشکی کشور از سال ۱۳۸۰ تاکنون) بیش از نصف عمل های چشم که به عنوان اب مروارید دارد انجام می شود ،آب مروارید نیست وبه عمل نیاز ندارد .

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده