• چهارشنبه, 17 شهریور 1395 ساعت 17:31
  • رئیس مجمع نمایندگان اردبیل در مجلس شورای اسلامی:

  زیرساخت‌های جامعه عشایری باید برای تقویت تولید فراهم آید

  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های لازم برای توسعه تولیدات جوامع عشایری باید فراهم آید، چراکه عشایر نقش کلیدی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارند.

  به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بشیر خالقی عصر امروز در نشستی با سران عشایر در حل مشکلات آنها در اردبیل اظهار کرد: جمعیت عشایر استان بالغ بر 66 هزار نفر است که تولید ارزنده و قابل توجهی دارند بنابراین رویکرد و برنامه‌ریزی مسؤولان استانی و کشوری باید در راستای ارتقا سطح زندگی و فراهم کردن امکانات ضروری و حیاتی آنها متمرکز باشد.

  وی تصریح کرد: این قشر بیش از یک میلیون و 350 هزار رأس دام را مدیریت می‌کنند که سالانه 10 هزار تن گوشت کشور را با بهره‌گیری از حداقل امکانات و با صرف کمترین هزینه ممکن تولید می‌کنند و با تولید 43 هزار تن شیر نقش بسیار اساسی و کلیدی در تأمین لبنیات استان و خوراک صنایع تبدیلی لبنی استان دارند.

  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی سروی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان که با یکایک همکاران ما به نحوه شایسته تعامل دارند، گفت: جمعیت 66 هزار نفری عشایر همه ساله بالغ بر یک‌هزار و 500 تن پشم مرغوب تولید می‌کنند که همین امر نیز نقش عشایر را در صنعت نساجی، تولید البسه و صنایع فرش و گلیم بیش از پیش آشکار می‌سازد.

  خالقی افزود: بنابراین این قشر از افراد زحمتکش جامعه که به صرف کمترین هزینه و بدون هرگونه وابستگی به امکانات و اعتبارات دولتی چنین نقش مهمی در تحقق اهداف اقتصادی مقاومتی دارند.

  وی بیان کرد: باید به بهترین نحوه ممکن عشایر حمایت و پشتیبانی شوند تا بتوانند با دلگرمی و آرامش خاطر نقش خود را به عنوان یک تولیدکننده در جامعه ادامه دهند.

  این نماینده مجلس با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی که فرمود عشایر ذخایر انقلابند باید به مسائل و مشکلات آنها بیش از پیش اهمیت داده شود و با اتخاذ راهکارهایی در اجرای پروژه پایاب سد خداآفرین به گونه‌ای عمل شود که رضایت آنها جلب شود.

  خالقی ادامه داد: تأمین آب شرب، احداث جاده‌های مناسب و بهبود وضعیت زندگی عشایر جز دغدغه‌های اساسی مسؤولان است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت معیشتی عشایر و تولیدات آنها باشیم.

   

   

   

  294 بازدید
  کد خبر : 120539

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده