• دوشنبه, 01 شهریور 1395 ساعت 14:55
  • دکتر خالقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان

  عمر پروژه راه پونل- خلخال به ۵۲ سال رسید ! ! !

  نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با ضعف در تدبیر و نیز بی‌توجهی عمر پروژه راه ۷۰ کیلومتری پونل – خلخال به ۵۲ سال رسیده است.

  به گزارش خبرنگار مهر، بشیر خالقی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل تصریح کرد: کلنگ این جاده در سال ۱۳۳۷ و زمان نخست‌وزیری اقبال به زمین زده شد و آغاز به احداث آن به سال ۱۳۴۳ می‌رسد.

  وی افزود: به نظر می‌رسد این جاده قدیمی‌ترین پروژه ناتمام راه‌سازی در کشور است و با وجود اینکه برای معیشت مردم خلخال کلیدی است، نسبت به تکمیل آن اقدام نمی‌شود.

  به گفته نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی از طول ۷۰ کیلومتری این جاده، ۳۰ کیلومتر در خلخال و مابقی در گیلان واقع شده و این جاده که یک مطالبه جدی است اعتبار مناسب ندارد.

  خالقی همچنین به وضعیت نامطلوب سد گیوی اشاره و تأکید کرد: این سد نیز به مدت ۱۰ سال است در دست ساخت است و ردیف اعتباری آن به میزان نازل پیش‌بینی شده است.

  وی کاهش جمعیت شهرستان کوثر از ۵۵ هزار به ۲۷ هزار نفر و کاهش جمعیت خلخال از ۲۰۰ هزار به ۹۰ هزار نفر را در سایه فقر و محرومیت این دو شهرستان دانست و گفت: هر چند این دو شهرستان پتانسیل‌های متعدد دارند اما عملاً مورد غفلت واقع شده‌اند.

  نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: به عنوان مثال هشت سد معیشتی در این دو شهرستان داریم که مطالعات آن از چهار سال قبل آغاز شده و اعتبار لازم برای اجرا اختصاص نمی‌یابد.

  وی افزود: ۹۰ درصد مراجعان به دفتر ما به بهانه اشتغال است و در حال حاضر مشاهده می‌شود که کارشناس ارشد در کنار خیابان خیار می‌فروشد.

  وی خواستار توجه مسئولان استانی و کشوری به محرومیت این دو شهرستان شد و افزود: وضعیت مهاجرات بی‌رویه به دلیل نبود اشتغال نگران کننده است.

   

  410 بازدید
  کد خبر : 120534

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده