• پنج شنبه, 07 مرداد 1395 ساعت 13:43
  • با تلاشهای پیگیرانه دکتر خالقی

  ایمنی راه های ارتباطی خلخال به گیلان ارتقا می یابد

  مدیرکل منطقه شمال غرب وزارت راه و شهرسازی گفت: با اجرای یکی از گزینه های پیشنهادی مشاورین پاسیلو هر دو راه خلخال به اسالم و خلخال به پونل ایمن سازی و بهسازی شده و ایمنی راه های ارتباطی خلخال به گیلان ارتقا می یابد.

  به گزارش ایرنا ، مجتبی خدادادی روز پنجشنبه در نشستی مسوولان شهرستان خلخال افزود: تاکنون پنج گزینه از سوی مهندسان مشاور پاسیلو برای حذف گردنه الماس و ارتقاع سطح ایمنی جاده های خلخال به اسالم و خلخال به پونل به وزارت راه ارائه شده است.

   

  وی گفت: با توجه به درخواست مسوولان و مردم خلخال مبنی بر اجرای گزینه سوم با احداث یک تونل 2.5 کیلومتری در مسیر جاده خلخال به اسالم با حذف گردنه صعب العبور الماس با یک آنتن جدیدی از خروجی این تونل به سمت گردنه زندانه در جاده خلخال به پونل مشکل تردد مردم در زمستان ها نیز در این دو جاده برای همیشه بر طرف خواهد شد.

   

  او اظهار کرد: هزینه بر آورد شده از سوی مشاوران پاسیلو دو هزار و 500 میلیارد ریال است که در صورت تایید نهایی این طرح پیشنهادی و مورد در خواست مردم خلخال در شورای فنی وزارت راه و شهرسازی پروژه یاد شده اجرایی خواهد شد.

   

  وی همچنین به تخصیص 50 میلیارد ریال برای ادامه و تکمیل راه توریستی خلخال به ماسوله در استان گیلان اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم با تامین اعتبار مورد نیاز عملیات آسفالت کل مسیر 19 کیلومتری و خاکی این جاده امسال تکمیل شود.

   

  خدادادی اظهار کرد: با توجه به نیاز ضروری شهر خلخال به اجرای قطعه 4 پروژه راه اصلی خلخال به فیروز آباد و یا کمر بندی شهر در صورت همکاری شهردار و شورای اسلامی شهر برای تملک اراضی واقع شده در مسیر این کمربندی 180 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد شد.

   

  وی از افتتاح راه اصلی خلخال به فیروز آباد به طول 27 کیلومتر در هفته دولت امسال خبر داد و افزود: عملیات ایمن سازی و نصب علایم راهنمایی و رانندگی در این مسیر آغاز شده و برای اجرای آن و آماده سازی پروژه برای افتتاح 120 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  373 بازدید
  کد خبر : 120530

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  • هیچ نظری یافت نشد

  آخرین مطالب سایت

  تصویر برگزیده