وبسایت دکتر خالقی ، نماینده خلخال و کوثر
مهر
درباره دکتر خالقی | پیام تشکر انتخابات | سئوالات متداول | تماس با ما | جستجو
 Home arrow اخبار خلخال و کوثر arrow نامه دکتر خالقی به شوراهای شهر و روستاهای خلخال و کوثر
نامه دکتر خالقی به شوراهای شهر و روستاهای خلخال و کوثر
1392/08/26 ساعت 10:32:25

" بسم الله الرحمن الرحیم"


آعاز چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را به شما منتخبین محترم مردم شریف شهرستان های خلخال و کوثر تبریک عرض می کنم امیدوارم در سایه توجهات الهی در برنامه ریزی برای تامین منابع و به منظور ارتقاء شاخص های توسعه اعم از فرهنگی – اجتماعی - اقتصادی - بهداشتی و همچنین امورات روزمره شهر و رضایت خداوند متعال مورد توجه قرار گیرد  و یقیناً عمل با اخلاص برای گشوده شدن گره های کور موثر خواهد بود همچنانکه وزیر محترم کشور در مصاحبه مورخ 13 / 6 / 1392  اعلام نمودند هفتاد درصد از شهرداری ها برای تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند از طرفی سهم شهرداری ها از بودجه استانی ناچیز بوده و یکی از وظایف شوراها برنامه ریزی و ارائه راه کار برای کسب درآمد از امکانات موجود و حمایت از سرمایه گذاری های بخش خصوصی است و باید همکاری بین بخشی فعال گردد . زمین های زیادی در سطح شهر موجود است ولی به جهت سخت گیری های زیاد بلاتکلیف مانده و زمینه نارضایتی مالکین را نیز فراهم نموده است.

 

ادامه ....

اینجانب به جهت حضور در مجلس هشتم و اطلاع از وضع اعتبار و نحوه تخصیص آن از اولین روز کاری مجلس شروع به مطالعه طرح های زیربنایی خلخال و کوثر در زمینه سدها - راههای ارتباطی ، صنایع ، معادن و ... نمودم و یکی دو مورد از طرح ها به جهت اهمیت موضوع و لزوم پیگیری از طرف شوراهای محترم اسلامی و دیگر مسئولین اجرایی را اعلام می دارم.

 

ضمناً به جهت سابقه طولانی مدیریت در حوزه های بهداشت و درمان خلخال و کلانشهر تبریز و بهداشت و درمان استان آذربایجان شرقی و عضویت در شوراهای برنامه ریزی و همچنین آگاهی نسبت به سابقه فرهنگی و تاریخی خلخال و کوثر و اطلاع از وجود تعداد انگشت شمار از انسان های اختلاف افکن  به مواردی اشاره می کنم که امیدوارم موره بهره برداری قرار گیرد.

 

یکی از مشکلات اساسی شهرستان خلخال بی توجهی نسبت به راههای ارتباطی مناسب بوده که البته اقدامات خوبی در زمنیه اخذ ردیف های اعتباری ملی صورت گرفته و در قانون بودجه 1389 و 1390 درج شده است.

 

1 -   یکی از جاده های اصلی ، قطعه فیروزآباد – خلخال به طول 5 / 27 کیلومتر و به شماره 40702029 در پیوست یک قانون بودجه درج شده البته با همکاری کارشناسان معاونت برنامه ریزی رئیس جمهوری به 32 کیلومتر افزایش داده شد . البته اخذ ردیف اعتباری برای این قطعه و احداث آن از طرف وزارت راه و شهرسازی کمک بسیار موثری برای احداث سدگیوی بود .

 

2-   قطعه 5/ 4 کیلومتر به عنوان کمربندی از روستای فجرآباد شروع و پس از عبور از قسمت جنوبی شهر در خوجین به اول جاده طولش ختم می شود مجوز احداث این قطعه تحت عنوان ( ارتباط جاده فیروزآباد خلخال به خلخال – رضوانشهر ) در سال 1389 از آقای دکتر بهبهانی وزیر محترم راه و ترابری وقت اخذ گردید و به مدیر کل وقت راه و ترابری استان اعلام شده و علیرغم اینکه انتخاب پیمانکار به صورت ترک تشریفات مناقصه فراهم بود ولی پس از اجرای مناقصه عمومی و وجود اشکال در زمان گشایش استعلام ها بالاخره با دوسال تاخیر عملاً در بهمن ماه سال 1390 کلنگ احداث به زمین زده شد . و چون باید توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شود ، برای شهرداری خلخال بار مالی نداشته و این فرصتی بسیار مغتنم است

 

>> انتظاری که از شورای محترم اسلامی و دیگر مسئولین شهر است این کمربندی به صورت بلوار اجرا شود . البته با تکمیل جاده فیروزآباد - خلخال خودروهایی که از غرب و شمال غرب کشور عازم استان گیلان می شوند از این مسیر عبور خواهند نمود لذا به جاده پر ترافیک تبدیل خواهد شد و زمین های زیادی در قسمت شمالی کمربندی در برنامه توسعه شهر قرار خواهد گرفت و لازم است اقدام مناسبی پس از احداث کمربندی صورت بگیرد.

 

>> برای احداث پل در کمربندی شمالی کنار پارک ائللرباغی با یکی از خیرین در مورد تقبل هزینه مذاکره به عمل آمد و خودم نسبت به تهیه نقشه با همکاری استانداری اردبیل اقدام نمودم و قرار بود در آبان ماه سال 1390 اجرا شود به جهت نزدیکی زمان انتخابات و شایعه سازی به پروژه انتخاباتی و عدم همکاری بعضی از مسئولین و زمستان زودرس اجرا نشد.

 

>> اقدامات دیگری برای احداث و تکمیل سایر جاده های ارتباطی صورت گرفته شامل اخذ ردیف اعتباری برای قطعه 55 کیلومتری کلور- درام – طارم.

 

>> اتمام پروژه رضوانشهر – خلخال پس از 46 سال البته لازم به توضیح است مطالعه و احداث بهمن گیر در این قطعه ضروری است و با توجه به اینکه ردیف اعتباری هنوز حذف نشده در صورت پیگیری احداث می شود.

 

>> جاده اصلی هشجین - درام به طول 64 کیلومتر در تابستان 1388 با صرف هزینه 600 میلیون ریال مطالعه شده و پس از تائید مدیر کل راه و ترابری استان و استاندار اردبیل از طرف معاونت توسعه وزات راه و ترابری وقت نیز مورد تایید قرار گرفته و با همکاری نمایندگان زنجان ، در سفر سوم هیات دولت در زنجان تحت عنوان جاده اصلی درام- هشجین تصویب شد و در جدول 12 قانون بودجه درج شده برای تکمیل فرایند ، اسناد و مدارک مربوطه را در بهمن ماه سال 1389 به معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور تحویل داده ام و به جهت محدودیت زمانی تا انتخاب مجلس نهم امکان اخذ موافقت کمیسیون 215 میسر نشد البته به جهت اینکه  قطعه 14 کیلومتری زاویه – جعفرآباد – درام در مسیر کلور – درام دارای ردیف اعتباری است و عملاً پیگیری برای اخذ ردیف از هشجین  تا زوایه جعفرآباد به طول 50 کیلومتر خواهد بود .

 

>> جاده ماسوله – ماجولان به عنوان جاده فرعی از سال 1380 تعطیل شده ضمن مذاکره با استاندار و دیگر مسئولین استان اردبیل در سال 1389 اجرای مجدد پروژه با اعتبارات استانداری گیلان مورد تصویب قرار گرفت.

 

>> اخذ مجوز احداث برای جاده های فرعی هشجین – مزرعه و ماجولان – ماسوله و کیوی – میکائیل آباد از وزیر محترم راه و شهرسازی و استانداری اردبیل.

 

 

شوراهای محترم اسلامی روستاها، شهرهای خلخال و کوثر درخواست می نمایم مروری بر تاریخ این دو شهرستان داشته باشند که قطعاً در برنامه ریزی برای توسعه فرهنگی ، اجتماعی و ... موثر خواهد بود.

 

>> خلخال در سال 1315 شمسی فرماندار داشت.

 

>> اولین مدسه ابتدائی به سبک جدید در سال 1285 تاسیس شد در حال که در کل کشور چهار مورد بود ( برگرفته از اطلاعات مرحوم دکتر حسن احمدی گیری)

 

>> مشخصات تعدادی از علماء مجتهدین توسط مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گردآوری و در بنیاد دایرة المعارف واقع در میدان قیام شهر اردبیل موجود است تعداد علمای خلخال  و کوثر قابل توجه است سه سال قبل برنامه بزرگ داشت شاعر و عارف نامی محمد باقر خلخالی از کاغذ کنان و صاحب کتاب معروف ثعلبیه در دانشگاه آزاد اسلامی خلخال برگزار شد.

 

>> تعدادی از اساتید ، محققین برجسته در دانشگاههای کشور مشغول انجام وظیفه هستند آقای دکتر هدایت ، الیاسی پزشک معالج حضرت امام (ره) در مرکز پژوهش های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور دارند برای دانش پژوهان علوم پزشکی کشور چهره شناخت شده است و در تربیت متخصصین بیهوشی کشور نقش مهمی دارند.

 

>> یک قرن پیش مرحوم ادیب السلطنه سمیعی دانشمند و ادیب شاعر نامی به عنوان استاندار به تبریز آمد و بی درنگ انجمن ادبی با هفت نفر موسس تشکیل داد سه نفر از خلخال بودند.  برهان قدسی -  سید مفید ملجائی - ناصر روائی (برگرفته از اطلاعات مرحوم دکتر احمدی گیوی)

 

>> آقای دکتر بشارتی استاد و مدیر گروه دانشکده مکانیک دانشگاه تهران از گیوی و تعداد دیگری از اساتید برجسته در سایر دانشگاههای کشور.

 

>> هفتاد سال پیش علماء و مجتهدین بزرگواری در خلخال حضور داشتند از جمله آیت الله محقق یکی از شاگردان آیت الله میزا ابوالحسنی جلوه که در سالهای آخر عمر با برکتشان به تهران مهاجرت می کنند.

 

>> هیئت اتحاد اسلام در شهر خلخال از نهضت جنگل حمایت می کردند و از افراد شاخص میزرا محمد انشائی و سلطان الواعظین خمسی مشهور به مهجور خلخالی.

 

>> سید جمال ملکوتی وزیر فرهنگ دکتر مصدق بودند. ایشان فردی عارف و به جهت سیادت پیش نخست وزیر احترام خاصی داشتند و سه سال پیش دار فانی را وداع نمودند و از مال دنیا چیزی نداشتند.

 

>> آقای دکتر حسن احمدی گیوی بیش از ده درصد از لغت نامه وزین دهخدا را تدوین نموده و بیش از 60 کتاب در زمینه ادبیات فارسی تالیف نموده اند.

 

>> آقای دکتر حبیب زنجانی محقق جمعیت شناس، ایشان در سال 1349 در رشته جامعه شناسی دانشگاه تبریز پذیرفته شد و در دوران دانشجویی از چهره های سرشناس دانشجوئی بودند دو سال پیش برنامه نکوداشت از طرف جمعی از اساتید و دوستاران ایشان در تهران برگزار شد.

 

>> مطالب بعضی از مجلات معروف چهل سال قبل مانند تهران مصور و سپید و سیاه توسط تعدادی اهل قلم روستاهای دور دست تهیه و علیرغم نبود راههای ارتباطی به دفتر مجلات ارسال می شد.

 

>> جان نثاری های قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس ، وجود سرداران توانمند و شایسته.

 

ولی متاسفانه در مقابل افتخارات یاد شده شاخص های توسعه پایین و به تعداد اندکی اشاره می گردد.

 

>> زیرسازی و آسفالت راههای روستایی در سال 1387 بیست و پنج درصد در خلخال و سی و چهار درصد در کوثر بود در حالی که متوسط کشوری بالای پنجاه درصد و در بعضی از استان ها بالای هشتاد درصد گزارش شده است.

 

>> تا به حال یک کیلومتر راه اصلی به بهره برداری نرسیده است . البته شرایط برای افتتاح جاده اصلی فیروزآباد - خلخال با اندکی تلاش فراهم خواهد شد.

 

>> در بعضی از شهرستان های استان بیش از بیست سد ، در حال ساخت و مطالعه و بهره برداری شده دارند .

 

>> سالانه بیش از 500 میلیون متر مکعب آب از حوزه های آبریز خلخال و کوثر وارد رودخانه قزل اوزل می گردد البته اقداماتی از چند سال پیش در موارد سدهای خلخال و کوثر صورت گرفته شامل سدهای اندبیل - نیا خرم گزار - شهید پستی – هشتجین – مرشت- سنگ آباد – زرج آباد- زاویه کردو نیلق واخذ ردیف اعتباری ضروی است . البته اظهار نظر اینجانب در مورد یاد شده علیرغم اطلاعات زیاد کافی نیست و لازم  است از مطالب کارشناسی شده افراد صاحب نظر ، دلسوز استفاده شود مسلماً وجود وحدت در نخبگان و سیاسیون ضروری است.

 

>> شهرستان از نظر معادن غنی بوده و تعداد کمی توسط افراد غیر بومی مورد بهره برداری قرار گرفته است ولی باعث تخریب راههای روستایی و فرعی می گردد.

 

>> سیمان خلخال سه سال قبل مبلغ  هفتاد میلیارد ریال از طریق امور شعب بانک کلی اردبیل پرداخت شده و فعلاً راکد است.

 

>> مهاجرت بی رویه : تعداد آنها با مراجعه ادارات ثبت احوال مشخص می گردد.

 

>> تعداد معلمین پاکسازی شده در اوایل انقلاب نسبت به جمعیت ساکن خیلی زیاد بود و خانواد ه های زیادی از این موارد آسیب دیدند.

 

>> تعداد معدودی از افراد اختلاف افکن در بین مردم موجود بوده و همیشه با شیوه های خاص و بدون توجه به مسئولیت های اخلاقی و دینی در پی افکار افراطی خودشان بوده و هستند.

 

>> در سال 1351 اینجانب به اتفاق آقای حیدر فتح الله زاده به عنوان یک دانشجوی جوان به حضور یکی از روحانیون عزیز در آن تاریخ رسیده و نگرانی خودمان را در مورد اختلاف موجود بیان نمودیم . البته به جهت پیشگیری از اطاله کلام تحقیق بیشتر را به عهده افراد دلسوز به منطقه می گذاریم.

 

>> به جهت اینکه توسعه شهرستان ها در گرو وجود راههای ارتباطی مناسب و توسعه آموزش عالی و دیگر زیرساختها بوده زمین مناسب برای پردیس دانشگاههای علوم پزشکی و دیگر دانشگاههای وابسته به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری باید تامین شود و لازم است اقدام اساسی با همکاری شوراهای محترم و دیگر مسئولین شهرستان ها صورت بگیرد.

 

>> جاده رضوانشهر به خلخال پس از سالها مورد بهره برداری قرار گرفته است و قبل از حذف ردیف اعتباری لازم است در مورد بهمن گیر برنامه ریزی گردد البته این جاده از ابتدا به عنوان جاده اصلی و با نام فومن – خلخال بوده و هنوز تابلوی مربوطه در منطقه  زندانه موجود است . با تاخیر در احداث به جاده فرعی تبدیل شده است و البته در چند سال گذشته تعدادی از پیچ ها خطرناک حذف شده و با تکمیل سد شفارود ، ده کیلومتر از طرف پونل در زیر سد قرار خواهد گرفت .در این مورد به جناب آقای دکتر جعفری نماینده محترم خلخال و کوثر اعلام نموده ام و لازم است پیگیری و با هماهنگی وزارت نیرو به صورت جاده اصلی جایگزین مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

 

با احترام

دکتر بشیر خالقی

 


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

<قبل   بعد>