وبسایت دکتر خالقی ، نماینده خلخال و کوثر
مهر
درباره دکتر خالقی | پیام تشکر انتخابات | سئوالات متداول | تماس با ما | جستجو
 Home arrow گاز arrow دكتر خالقي از مشكلات حوزه انتخابيه مي گويد
دكتر خالقي از مشكلات حوزه انتخابيه مي گويد
1390/09/27 ساعت 12:17:20

پايگاه خبري رسانه قانوندكتر خالقي: وضع راه ها ، گازرساني و سد سازي در اردبيل از متوسط كشوري پايين تر است  خشکسالی‌های اخیر باعث کم آب شدن چشمه‌ها در اردبیل شده و مردم روستاها از این موضوع بسیار رنج می‌برند لذا اگر توجه لازم از سوی دولت به این امر صورت گیرد مردم به روستاهای محل سکونت خود بازمی‌گردند و روند مهاجرت‌ها معکوس خواهد شد.

 

دكتر خالقی: وضع راه‌ها، گازرسانی و سدسازی در اردبیل از متوسط کشوری پایین‌تر است

خشکسالی‌های اخیر باعث کم آب شدن چشمه‌ها در اردبیل شده و مردم روستاها از این موضوع بسیار رنج می‌برند لذا اگر توجه لازم از سوی دولت به این امر صورت گیرد مردم به روستاهای محل سکونت خود بازمی‌گردند و روند مهاجرت‌ها معکوس خواهد شد.

قانون- نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت که وضعیت راه روستایی، گازرسانی و سدسازی در استان اردبیل از متوسط کشوری پایین‌تر است.
بشیر خالقی در گفت
و
گو با قانون درباره مشکلات حوزه انتخابیه‌اش اظهار داشت: ما از اولین روزهای آغاز به کار مجلس هشتم در دیدارهای مختلف با مسئولان مشکل راه‌های ارتباطی اعم از روستایی و راه‌های اصلی را در میان گذاشته‌ایم. البته در مورد راه‌های اصلی اقداماتی صورت گرفته و ردیف‌های اعتباری گرفته شده اما اجرای آن بسیار به طول انجامیده است.
وی افزود: متاسفانه وضعیت راه‌های روستایی در سطح دو شهرستان خلخال و کوثر از متوسط کشوری بسیار پایین‌تر است و این مسئله موجبات نارضایتی ساکنین روستاها را فراهم آورده ضمن اینکه این موضوع نقش اساسی در مهاجرت دارد.
خالقی در ادامه یادآور شد: البته در سفر دوم هیات دولت به استان اردبیل، موضوع ارتقای آسفالت راه‌های روستایی به متوسط کشوری مطرح شد اما به دلیل اینکه زیرسازی بوسیله استانداری و روکش آسفالت بوسیله وزارت راه و ترابری صورت می‌گیرد و اعتبارات استانداری برای این کار کافی نیست مصوبه هیات دولت هم اجرایی نشده است.
نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس اضافه کرد: یکی از نعمات شهرستان وفور آب است و بیش از 500 میلیون متر مکعب آب از دو حوزه شهرستان خلخال و کوثر وارد رودخانه قزل اوزن می‌شود اما واقعیت این است که برای مهار آب، سدسازی صورت نگرفته و این امر در طول سالیان متمادی محقق نشده است؛ بنابراین لازم است که توجه خاص به این موضوع صورت گیرد.
وی در پایان یادآور شد: خشکسالی‌های اخیر باعث کم آب شدن چشمه‌ها در اردبیل شده و مردم روستاها از این موضوع بسیار رنج می‌برند لذا اگر توجه لازم از سوی دولت به این امر صورت گیرد مردم به روستاهای محل سکونت خود بازمی‌گردند و روند مهاجرت‌ها معکوس خواهد شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده نژادهرو در تاریخ 1390/10/02 ساعت 15:33:35
اقای خالقی نمایینده محتر م لصفا نسبت به گاز رسانی روستاهای اطراف خلخال خصوصا روستای طولش اقداماتی انجام دهید این روستادر 5 کیلومتری خلخال واقع شده واکثر روستاهای اطراف از این نعمت بهرمند هستند. خواهشااقدامی در رفاه حال مردم این روستا بکنید متشکر

نویسنده سبحان از روستای در تاریخ 1390/10/03 ساعت 13:37:18
با سلام و خسته نباشید به خدمت شما 
 
یکشنبه 21 تیر 1388 
معرفی روستای شمس‌آباد خلخال به عنوان روستای نمونه گردشگری 
نماینده مردم خلخال و كوثر در مجلس گفت: روستای شمس‌آباد خورش‌رستم از توابع شهرستان خلخال به عنوان روستای نمونه گردشگری معرفی می‌شود. 
دکترخالقی ظهر امروز در آیین مولودی‌خوانی این روستا اظهار داشت: طرح مطالعه این روستا توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل آغاز شده و به‌زودی با معرفی این منطقه به عنوان یكی از روستاهای هدف گردشگری كارهای زیربنایی و توسعه در حوزه گردشگری آغاز خواهد شد.  
وی به قابلیت‌های این منطقه در حوزه كشاورزی و گردشگری اشاره كرد و گفت: در كنار داشتن آداب و رسوم و آئین‌های سنتی، شمس‌آباد از زیبایی‌های طبیعی نظیر جنگل، كوه، چشمه‌سارها و مزارع و باغات بی‌نظیر به ویژه باغ گردو و انگور برخوردار است كه این قابلیت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز حضور گردشگران در منطقه باشد.  
خالقی صنعت گردشگری و توریسم را پردرآمدترین بخش‌های اقتصادی عنوان كرد و افزود: اگر در سطح كشور قابلیت‌های روستایی چون شمس‌آباد شناسایی معرفی و روی آنها سرمایه‌گذاری صورت گیرد در آن صورت درآمدزایی كشورمان از حوزه گردشگری به مراتب بیشتر از نفت و گاز خواهد شد.  
وی با تاكید بر تلاش مسئولان شهرستانی و استانی در جلب مشاركت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، با انتقاد از صدا و سیمای مركز اردبیل در عدم معرفی قابلیت‌های بی‌نظیر مناطق گردشگری استان به‌ویژه منطقه خلخال خواستار برنامه‌سازی در این حوزه شد.  
نماینده مردم خلخال و كوثر در مجلس شورای اسلامی از تلاش نمایندگان مجلس هشتم برای رونق‌بخشی به سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی خصوصی با فراهم كردن بسترها و در نظر گرفتن مشوق‌های لازم خبر داد و افزود: مجلس مصمم به این كار است چرا كه حل معضل بیكاری و رونق اقتصادی كشور را در این امر می‌بیند.  
همه‌ ساله به‌مناسبت ماه رجب، مراسم مولودی‌خوانی در روستای شمس‌آباد از توابع بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال برگزار می‌شود كه امسال حضور مهمانان و گردشگران در این روستا چشمگیر بود. 
 
((تاریخ درج این خبر یکشنبه 21 تیر 1388 بود و امروز 2 دی 1390  
بعد از گذشت دو سال اندی از این صحبتهای زیبا ؛ این مطالب فقط در حد یک صحبت زیبا بایگانی شد! هیچ نوع اقدام زیر بنایی انجام صورت نگرفته و هیچ نوع تحقیقات روشنی هم شروع نشده! 
جناب آقای دکتر خالقی نماینده محترم شمس آباد حالا که به سلامتی دوره نمایندگی 4 ساله شما به اتمام رسید چه شخص دیگری دنبال کننده ایده های شما میباشد؟ یا اگر شما دوباره انتخاب شدید چه تضمینی هست به قولهایی که در مورد حداقل روستای ما فرموده بودید عمل شود ؟. انشاء الله که شما را باز هم در مجلس شورای اسلامی ببینیم ولی از شما بزرگوار تقاضا داریم که روستای ما را هممورد لطف و عنایت خود قرار دهید. با سپاس فراوان 
سبحان)) وبسایت روستای شمس آباد shamsabad2iran.com
نام شما / ایمیل شما

بعد>