وبسایت دکتر خالقی ، نماینده خلخال و کوثر
مهر
درباره دکتر خالقی | پیام تشکر انتخابات | سئوالات متداول | تماس با ما | جستجو
 Home arrow بهداشت و درمان arrow عدم حمايت از بيماران بد سرپرست و بي سرپرست
عدم حمايت از بيماران بد سرپرست و بي سرپرست
1390/08/21 ساعت 08:50:15


وزارت بهداشت بیماران بدسرپرست را به مراکز حمایتی معرفی کند

دكتر خالقي نماينده خلخال و كوثر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بیماران بدسرپرست و بی‌سرپرست نباید پس از دریافت خدمات درمانی در خیابان رها شوند، بلکه باید توسط وزارت بهداشت به سازما‌ن‌های حمایتی و مراکز خیریه انتقال یابند.

 

 

 

بشیر خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر این‌که کارهای نقاهتگاهی جزو وظایف وزارت بهداشت نیست، تصریح کرد: این وظیفه بر عهده سازمان بهزیستی و نهادهای حمایتی دیگر مانند مراکز خیریه و شهرداری است تا شرایطی را برای بیماران بی‌سرپرست و بدسرپرست پس از دریافت خدمات درمانی فراهم کنند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها در صورت مراجعه چنین بیمارانی باید مراکز حمایتی نظیر بهزیستی را مطلع کنند اما متاسفانه این خلاء وجود دارد و کسی هم دنبال رفع آن نیست یعنی باید مسوولان وزارت بهداشت با سازمان‌های حمایتی و نهادهای خیریه تمهیداتی برای رفع این خلاء بیندیشند.

وی افزود: مددکاران اجتماعی حاضر در بیمارستان‌ها وظیفه ایجاد حمایت‌های اجتماعی برای بیماران بی‌سرپرست و بدسرپرست را دارند، اما متاسفانه تمام وقت خود را صرف دریافت تخفیف می‌کنند، در صورتی که با مراجعه چنین بیمارانی به بیمارستان باید برای ساماندهی و یافتن جای مناسب برای آنها پس از دریافت خدمات درمانی هماهنگی‌هایی با سازمان‌های حمایتی انجام دهند.

نماینده مردم در مجلس در پایان افزود: یکی از وظایف نهادهای اجتماعی ساماندهی بیماران بدسرپرست و بی‌سرپرست است، بنابراین باید نسبت به این موضوع احساس مسوولیت کرده و این بیماران را در صورت مراجعه به بیمارستان و پس از دریافت خدمات درمانی و بهبودی حمایت کنند./


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

<قبل   بعد>