وبسایت دکتر خالقی ، نماینده خلخال و کوثر
مهر
درباره دکتر خالقی | پیام تشکر انتخابات | سئوالات متداول | تماس با ما | جستجو
 Home arrow جمع بندی عملکرد arrow راههای روستایی
راههای روستایی
1390/06/30 ساعت 23:15:32

راههاي روستايي

در بررسي اساسي علل محروميت و مهاجرت اهالي به شهرهاي ديگر ، نبود راه ارتباطي مناسب نقش اصلي را داشته و با توجه به گستردگي روستاها در منطقه كوهستاني و توزيع ناعادلانه اعتبارات بر اساس شاخص جمعيت ، حل اين معظل به راحتي ممكن نبوده و سالهاي سال بايستي انتظار رسيدن به حد معقول متوسط كشوري را داشته باشد.

در حاليكه ميانگين برخورداري از آسفالت راههاي روستايي استان در سطح كشور زير 50درصد بوده در اين شاخص خلخال با 25 درصد و كوثر با 43 درصد در پائين ترين سطح كشوري و استاني را قرار دارد. درحاليكه در يكي از شهرهاي استان آسفالت راه روستايي به بيش از متوسط كشوري رسيده است اما در منطقه ما  داشتن راه ارتباطي مناسب (شوسه) جزو درخواست هميشكي مردم نجيب بشمار مي رفت.

براي ريشه يابي وحل اساسي موضوع مراتب با ارئه آمار و مستندات در ملاقاتهاي حضوري با رياست محترم جمهوري ، معاون اول ، وزير محترم راه و ترابري و معاونين ذيربط ، معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري ، استاندار محترم استان و مسئولين ذيربط و تقاظاي توجه اساسي از طريق نطق هاي پيش از دستور مورد توجه و پيگيري جدي و روزانه قرار گرفت. 

نمونه بارز آن تاكيدات رياست جمهوري در دستور مورخه 12/6/87 و دستور مورخه 21/2/89 معاون اول مبني بر ( موضوع قابل توجه است انشاالله مافات جبران شود) يا دستور صريح وزير محترم راه و ترابري مورخه 7/3/89 ( دستور ويژه خطاب به معاون راههاي روستايي ) و .... مي توان اشاره كرد.

با توجه به پيگيري هاي فوق الذكر و دو فقره بازديد معاون راه روستايي وزير راه و ترابري از جاده هاي روستايي خلخال و كوثر و جذب اعتبارات ويژه نهايتاً موضوع بعلت اهميت آن در سفر سوم هيات محترم دولت بصورت جداگانه تحت عنوان زيرسازي و آسفالت راههاي روستايي خلخال و كوثر به تصويب رسيده و به تبع آن رسيدگي به وضعيت راههاي روستايي و آسفالت تعدادي از محورها كه گزارش پيوست بيان گرديدهاست مي توان اشاره نمود.

انشاالله با توجه به توجهات انجام يافته و تخصيص اعتبارات و پيگيري هاي جدي بصورت ويژه شاهد رفع اين مشكل اساسي مردم نجيب و قدرشناس منطقه از لحاظ راه ارتباطي آسفالت روستايي و رونق روز افزون و روستاها باشيم.

 

 دفتر ارتباطات مردمي نماينده مردم شريف خلخال و كوثر

 

 

ضمن ارائه پاره اي از سوابق مربوطه و درخواست نظرخواهي جهت بررسي كليه پروژه هاي در حال پيگيري به دفتر ارتباط مردمي يا  سايت ذيل مراجعه فرمايند.

 

          

تلفن دفتر تهران:      33124415-021    /    تلفن دفتر خلخال:    4228050-0452   /   تلفن دفتركوثر  4924888- 0452     /    نمابر:  33440201-021

                               

اهم اقدامات انجام يافته:

-    جمع آوري مستندات آماري از وزارت راه و ترابري مبني بر وضعيت آسفالت راههاي روستايي خلخال و كوثر و مقايسه آن با سطح كشوري و استاني و انعكاس آن به رياست جمهوري ، معاون اول ، وزير راه و ترابري و معاون برنامه ريزي نظارت راهبردي رئيس جمهوري و اخذ دستورات لازم

-    اعتراض به پايين بودن وضعيت راههاي روستايي از طريق نطق هاي پيش از دستور مجلس و ملاقات با رياست جمهوري ، معاون اول و وزير محترم راه و ترابري و جلسات شوراي اداري استان

-         اخذ اعتبارات موردي بر تكميل آسفالت راههاي روستايي شهرستان هاي خلخال و كوثر به شرح ذيل

شهرستان خلخال:

-         تكميل 20 كيلومتر آسفالت راه روستايي برندق – هشجين پس از چندين سال معطلي

-         تكميل 20 كيلومتر آسفالت راه روستايي نمهيل – هشجين

-         تكميل 20 كيلومتر آسفالت راه روستايي منامن – هشجين

-         آسفالت 7 كيلومتر راه روستايي كزج

-         آسفالت قسمتي از راه  سوسهاب

-         آسفالت 4 كيلومتر راه شال – ماجولان

-         آسفالت 5/2 كيلومتر راه روستايي لنبر به بلوكانلو

شهرستان كوثر:

-   تكميل آسفالت راه روستايي از محور راه اصلي به روستاهاي پيرزمان ، مرشت ، هشين ، هريس ، احمد آباد ، گوزلو ، چالگرود ، جعفريه ، پيره ني ، ابلي اوليا ، ابلي سفلي ، زاويه كرد و گلين قشلاق

- پيگيري آسفالت راه روستاهاي گزور ، بنيادآباد ، سقاوا ، فاراب ، سفلي ، گروستان ، بنماران ، مژدر  و اعتبار لازم اخذ و امسال به اتمام خواهد رسيد.

-    دعوت به بازديد راههاي روستايي توسط رياست مناطق محروم جناب آقاي بشارتي

-    اخذ مصوبه سفر سوم هيت دولت مبني بر آسفالت راههاي روستايي بالاي 50درصد خانوارخلخال و كوثر در سال 90

 .

برای دانلود متن کامل بصورت pdf

بر روی تصویر کلیک کنید

حجم : 19 مگا بایت


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده كاظمي در تاریخ 1390/07/09 ساعت 09:44:48
خدا قوت آيا بعداز سه سال(( 2 كيلو متر آسفالت )) از 12 كيلو متر شاه كاريه؟؟

نویسنده manaman_ir@yahoo.com در تاریخ 1390/08/19 ساعت 00:16:28
سلام دكتر جان خدا قوت

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/10/21 ساعت 16:05:43
باعرض سلام وبه امید خدا انشا ءا... با مساعدت و پیگریهای شما در دوره نهم نمایندگی شاهداسفالت راه روستای اقباش وهمچنین ابرسانی به این روستا خواهیم بود .
نام شما / ایمیل شما

<قبل   بعد>