وبسایت دکتر خالقی ، نماینده خلخال و کوثر
مهر
درباره دکتر خالقی | پیام تشکر انتخابات | سئوالات متداول | تماس با ما | جستجو
 Home arrow جمع بندی عملکرد arrow پروژه راه اصلی هشجین - درام
پروژه راه اصلی هشجین - درام
1390/06/30 ساعت 23:11:20

پروژه راه اصلي هشجين - درام

 

بخش خورش رستم با موقعيت خاص جغرافيايي 80 درصد جنگلهاي استان را در خود جاي داده و 95 كيلومتر از مسير رودخانه قزل اوزن حد فاصل ميانه ، خلخال در اين بخش قرار دارد و داراي زمينهاي بسيار مستعد و حاصلخيز و قطب كشاورزي شهرستان محسوب مي گردد.

بخشداري آن همزمان با بخشداري كرج تاسيس ولي عدم توسعه زير ساختهاي حمل و نقل و نداشتن راه ارتباطي مناسب باعث محروميت و مهاجرت تعداد زيادي از ساكنين را فراهم نموده است بطوريكه تنها راه ارتباطي مركز بخش با شهرستان يك جاده فرعي با نقاط حادثه خيز مي باشد.

 توجه به لزوم توسعه راههاي اصلي در جهت محروميت ردايي اساسي ، احداث اين محور با توجه به مزيتهاي منحصر بفرد آن منجمله: نزديكترين كريدور ارتباطي مستقيم استان اردبيل به استان زنجان و تهران  ( مركز كشور) – تكميل شبكه راه هاي منطقه – كاهش طول و مسافت سفر به مقدار 45 كيلومتر – برف گير نبودن و قرار گرفتن در حاشيه رودخانه قزل اوزن و دشت سرسبز طارم احداث 47 كيلومتر راه اصلي و اتصال آن به مسير درحال احداث كلور- درام ، از اولويت هاي كاري نماينده محترم قبل از شروع رسمي مجلس هشتم قرار گرفت.

ضمن تقديم خلاصه اي از فرايند پيگيري ، شامل اخذ مصوبه هيات محترم دولت و درج در جدول 12 لايحه بودجه و اخذ يك ميلياردتومان اعتبار در سال قبل مطالعه و تصويب كميسيون ماده 32 قانون برنامه چهارم توسعه، اهميت پروژه وسير مراحل دشوار تصويب آن با عنايت به سوابق به وضوح مشخص و با احداث اين محور شاهد رفع محروميت و شكوفائي اين منطقه مستعد خواهيم بود.

 

 

ضمن درخواست جهت اظهار نظر ، انتقاد و ارشاد   كليه اسناد و مدارك براي هر پروژه موجود بوده و همشهريان عزيز مي توانند از طريق دفتر ارتباطات مردمي دريافت نمايند.

 

          

تلفن دفتر تهران:      33124415-021    /    تلفن دفتر خلخال:    4228050-0452   /   تلفن دفتركوثر  4924888- 0452     /    نمابر:  33440201-021

                               

                               

                                

 

دفتر ارتباطات مردمي نماينده مردم شريف خلخال و كوثر

اهم اقدامات انجام يافته:

-    قبل از شروع رسمي مجلس هشتم بجهت اهميت اين مسئله در محروميت زدايي از منطقه ضمن ديدار و هماهنگي با نمايندگان محترم شهرستان زنجان در معيت مسئولين ذيربط منجمله معاون عمراني استاندار و كارشناسان راه و ترابري استان به شهرستان طارم عزيمت و از اين محور بازديد و در جريان اهميت احداث آن به عنوان سهل الوصول ترين راه منطقه قرار گرفتند.

-    در پيگيري هاي قبلي از آنجائيكه اين پروژه قبلاً به تصويب نرسيده بود با مساعي نمايندگان و استانداري استان زنجان جزو مصوبات سفر دوم رياست محترم جمهوري تحت عنوان احداث راه اصلي درام – هشجين به تصويب رسيد.

-    براي اخذ اعتبار و طرح در جدول 12 لايحه بودجه و اخذ اعتبار سال 89 و طي فرايند قانوني اخذ ماده 32 مكاتبات و ملاقات متعددي با مسئولين اجرايي به شرح ذيل انجام گرفت.

-  ملاقات حضوري با رياست جمهوري و اخذ دستور مربوطه

- ملاقات حضوري با معاون اول رياست جمهوري و اخذ دستور مربوطه در جهت تسريع در اقدامات انجام يافته و اختصاص اعتبار

- ملاقات حضوري با وزير محترم راه و ترابري و معاونين ذيربط كه نهايتاً منجر به ارسال پيشنهاد و طرح توجيهي اين محور جهت اخذ ماده 32 در كميسيون مربوطه به شماره 124518/21 مورخه 17/11/89 گرديد

- اخذ امضاء نمايندگان محترم شهرستان زنجان – استان اردبيل – كميسيون تلفيق و تقديم آن به مسئولين ذيربط در ملاقات هاي حضوري

- درخواست تسريع از طريق نطق هاي پيش از دستور در صحن علني مجلس شوراي اسلامي

- ديدار مكرر با معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست محترم جمهوري –معاون بودجه و كارشناسان كميسيون ماده 32 و ارائه توضيحات لازم و تقديم مدارك مستدل جهت اعلام نظر مثبت براي تصويب در كميسيون

-    در اواخر سال قبل از آنجائيكه تصويب اين طرح در كميسيون به دليل وجود طرحهاي ناتمام و تاكيد بر اتمام پروژه هاي در حال احداث با مشكلات مضاعفي مواجه بود عملاً بيشتر وقت نماينده محترم در دفاتر وزارت راه ، معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري و يا اخذ تاييديه معاون امور اقتصادي وزير و سفرهاي مكرر به استان و بلعكس سپري گرديد كه مسئولين ذيربط كاملاً در جريان امر مي باشند و نهايتاً با دعاي خير اهالي متدين و نجيب خورش رستم نسبت به اخذ پيشنهاد وزارت راه و ترابري و ارسال سوابق به كميسيون ماده 32 اقدام گرديد.

 

 

مراحل اجرايي اخذ ماده 32 پروژه ها جهت درج در لايحه بودجه:

علاوه بر وظايف اصلي شامل قانون گذاري و نظارت بر اجراي قوانين تعدادي از نمايندگان علي الخصوص شهرستان هاي محروم نماينده امورات اجراي حوزه انتخابيه را نيز پيگيري مي كنند و براي طرحهاي بزرگ عمراني رديف اعتباري پيش بيني به تصويب رساندن آن رديف اعتباري و نياز به پيگيري بيشتري دارد.

تصويب طرحهاي ملي شامل مراحل زير مي باشد.

1-   پيشنهاد احداث راه – سد – طرح هاي كشاورزي ... توسط مردم و اعضاء شوراي اسلامي شهر و روستا ،  نماينده مجلس و مسئولين و ....

2-       تصويب در شوراي برنامه ريزي شهرستان

3-       مطالعه از سوي اداره كل توسط مهندسين مشاور

4-       ارسال به معاونين برنامه ريزي استانداري و وزارت متبوعه

5-       تصويب در جلسات هيات محترم دولت در سفرهاي استاني

6-       ارسال اسناد مطالعه به معاونت برنامه ريزي رياست جمهوري

7-   طرح در كميسيون ماده 32 برابر مصوبات برنامه چهارم توسعه – اقتصادي – اجتماعي – فرهنگي و .... يا  ماده 215 برنامه پنجم توسعه با حضور مسئولين و كارشناسان براي توجيه مسايل اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي ، زيست محيطي و ... البته با پيگيري مستمر

8-   تخصيص اعتبار كم براي چند سال و درج در رديف هاي متفرقه ( در مورد راهها جدول 12 و طرح آبرساني جدول 20 قانون بودجه) لازم به توضيح است فعلاً 360 پروژه راه در كشور در جدول 12 درج شده است.

9-       درج در پيوست لايحه بودجه براي تعداد كمتري ( كمتر از 8 درصد) پروژه هاي موجود در جدول 12

10-  تصويب در كميسيون تلفيق سپس در صحن علني مجلس و ايجاد دريف اعتباري

پيشنهاد نمايندگان به كميسيون تخصصي و كميسيون تلفيق براي ايجاد رديف اعتباري يكي ديكر از روش ها بوده ولي ندرتاً تاييد مي شود.

.

برای دانلود متن کامل بصورت pdf

بر روی تصویر کلید کنید

حجم : 13 مگا بایت


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده مجيد برجعليزادهm در تاریخ 1390/07/19 ساعت 08:59:10
*ضمن عرض سلام وارادت محضر آقاي دكتر خالقي نماينده محترم مردم شريف خلخال و كوثر در مجلس شوراي اسلامي و خسته نباشيد به خاطر فعاليتهاي بي شائبه آن برادر بزرگوار عاجزانه از شما تقاضامندم نسبت به عمليات ساختماني جاده هشتجين به مرقد مطهر آقا سيد احمد معراجي با همت بيش از پيش اقدامات لازمه را معمول فرمائيد تا زواري كه از اقصي نقاط ميهن اسلاميمان به زيارت اين بزرگوار مي آيند دچار سختي راه و سفر و مشقت نباشند لازم به ذكراست كه بعد از تعطيلات تابستان امسال كه براي زيارت به آن مكان سفر نمودم عده اي بيشمار از استانهاي دور ونزديك براي زيارت آمده بودند واين نشانگر اين موضوع است كه رسيدگي به راه وجاده اين مكان تا چه حدي ارزشمند است .با تشكر از زحمات ارزنده شما مسئول دلسوز و متعهد .

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/12/11 ساعت 00:23:28
مردم فهیم وشریف خلخال وکوثر اینک زمان اتحادویکپارچگی است پس بیائید باردیگر12/12/90اوج شکوفائی حضورراشکوفانموده ودکتر خالقی را ا نتخاب که الحق شایسته نمایندگی ازآن اوست درودبرعزم واراده راسختان.کریمی .م
نام شما / ایمیل شما

<قبل   بعد>